BAKAN MÜEZZİNOĞLU VE AŞÇI, ASܒNÜN AKADEMİK YILI AÇILIŞINI YAPTI

BAKAN MÜEZZİNOĞLU VE AŞÇI, ASܒNÜN AKADEMİK YILI AÇILIŞINI YAPTI

BAKAN CENAP AŞÇI: “HÜKÜMETİMİZ EĞİTİME SON DERECE ÖNEM VERMEKTEDİR”
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2015-2016 Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katıldı.
  Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, hükümet olarak eğitime verdikleri öneme değinerek, “Eğitimi kalkınmanın temel amacı olarak görüyoruz. Ülkemizde eğitimle ilgili önemli yatımlar yapılmıştır. Tüm bunlarla eğitimi beşeri, fiziki ve teknolojik yapısı iyileştirilmiştir. 2002-2003 yılından bu yana hem üniversitelerimiz, hem öğrencilerim ve hem de öğretim görevlilerimizin sayısı yüzde yüz artmıştır. Şu anda 81 ilimizin tamamında üniversitemiz mevcut. İnsana, eğime yatarım bizim öncelikli hedefimiz olmaya devam edecektir ve insanımızın eğitimini artırmaya hızla devam edeceğiz” dedi.
  Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu gençlere seslenerek, “Sevgili gençler, ne olur öz değerleriniz olsun. Diplomalarınız olabilir, makamlarınız olabilir, her şeyiniz olabilir ama öz değerleriniz olmazsa bunların çoğunun hiçbir anlamı olmadığını adam gibi adamlar fark eder. O nedenle öz değerler bir insanın mutlaka merkeze alması gereken bil kelimedir. Bu öz değerler şahsınıza ait olarak dürüst olmak, güvenilir olmak, çalışkan olmak. Şayet bu öz değer sizde var ise hiç tereddüdünüz olmasın. Bu öz değerler sizi saygın birer bireyler yapacaktır. Hangi milletin mensubu olursanız olun, hangi dünya görüşünde olursanız olun, hangi inanç değerlerinin mensubu olursanız olun, dürüstseniz, güvenilirseniz ve çalışkansanız hiç korkmayın ki siz saygın bir birey olursunuz. O nedenle bir gencin veya bir bireyin öz değerleri şahsına ait olanlar az önce dediğim gibi dürüst olma gibi olmak, ama milletine ait olanlarda bizim milletimizin, bizim medeniyetimizin öz değerleri ilim irfan medeniyetinin mensubuyuz. Hak ve adalet medeniyetinin mensubuyuz. Huzur ve barı medeniyetinin mensubuyuz. Dolayısı ile tarihi geçmişte, tarihi geleceğe taşımakta olduğumuz kültürümüz, değerlerimiz var. Dolayısı ile bir birey olarak, öğrenci olarak mutlaka öz değerlerini güçlü sahiplenen bir kişi olun” diye konuştu.
  Konuşmaların ardından başarılı öğrencilere hediyeler ve başarı belgeleri verildi. Bakan Aşçı ve Müezzinoğlu da öğrencilere hediyelerini verdi.
 
Diğer Başlıklar