Aksaray'lı Polis Memuru yunus Emre Akbaş Şehit Oldu

Aksaray'lı Polis Memuru yunus Emre Akbaş Şehit Oldu

ŞEHİT ATEŞİNİN DÜŞTÜĞÜ AKSARAY’DAKİ ŞEHİDİN EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILIRKEN, ACI HABERİ ALAN YAKINLARI EVE AKIN ETTİ
 Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaklaşık bir ay önce terör örgütü PKK’nın Özel Hareket Polislerini taşıyan zırhlı araca roketatarlı saldırısı sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit düşen Aksaraylı 22 yaşındaki polis memuru Yunus Emre Akbaş'ın baba ocağına ateş düştü. Şehidin ailesinin oturduğu eve Türk Bayrağı asıldı. 
  Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevliyken geçici görevle Şırnak'ın Cizre ilçesine görevlendirilen Özel Harekat Polisi Yunus Emre Akbaş, terör örgütü PKK'nın zırhlı araçlara roketatarlı saldırısı sonucu ağır yaralanmıştı. GATA'ya sevk edilen polis memuru Yunus Emre Akbaş, tedavi gördüğü hastanede şehit düştü. Çocuklarının şehit haberi üzerine Akbaş'ın ailesi cenazeyi almak üzere Ankara'ya hareket etti. Şehidin yakınları da acı haber üzerine baba ocağına akın etti. Aksaray Belediyesi tarafından evin önüne taziye çadırı kuruldu. Şehidin ailesinin oturduğu eve de Türk Bayrağı asıldı.
  Şehit Yunus Emre Akbaş’ın amcası Metin Akbaş (51), yeğeninin geçici görevle Şınrak’ın Cizre ilçesine gönderildiğini belirterek, “Bundan 1 ay kadar önce bizim yeğen Şanlıurfa’da görevliyken Şırnak’ın Cizre ilçesine gitmişti görevli olarak. Orada da roketatarlı bir saldırı oldu. En büyük yarayı da bizim yeğen almıştı. Yaklaşık 1 aydır da tedavi görüyordu. Bugün de polisimiz şehit oldu. Allah rahmet eylesin” dedi.
 
 
Diğer Başlıklar