MHP’li Vural: Fezlekeler Türk milletine gönderilmiştir, kimse saklayamaz

MHP’li Vural: Fezlekeler Türk milletine gönderilmiştir, kimse saklayamaz

MHP’li Vural: Fezlekeler Türk milletine gönderilmiştir, kimse saklayamaz
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’ye gönderilen fezlekelerin Türk milletine gönderildiğini, hiç kimsenin fezlekeleri milletten saklayamayacağını söyledi.

    TBMM’de basın toplantısı düzenleyen MHP’li Vural, gazetecilerin fezlekeler konusunda “Müracaatınız olacak mı?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Bu konuda müracaatım olacak. Bu inceleme sürecinin tamamlanmasını bekliyorum. Artık bu TBMM’nin malıdır. Bu fezlekeler Türk milletine gönderilmiştir. Türk milletinden kimse saklayamaz. Meclis Başkanı bu fezlekelerle ilgili TBMM milletvekillerinin gerekli incelemeyi yapabileceğini açıklamalıdır. TBMM’ye gelmiş bir konu Türk milleti adına makam mevkide oturanlarla ilgili bir soruşturma yapılmasına ilişkin bir talep bizim önümüze gelecek ki biz de bu konuda adım atacağız. İnceleme konusunda girişim olacak. Şuanda ‘inceliyoruz’ noktasında bir yaklaşım bekliyoruz. Bu inceleme bittikten sonra usül işlemi tamamlandıktan sonra bu artık TBMM’nın malıdır. Bunu her milletvekilinin öğrenme hakkı vardır. Meclis soruşturması önergesi hazırlanması lazım. Böylesine bir iddia gelmişse bu belgelere dayanarak somut bir şekilde bu önergeyi vermemiz gerekiyor.”

    “Bu gibi konuları bekletmek doğru değildir” diyen Vural, “Bu incelemeyi engellemek bu konunun milletten saklanması amacı taşır o bakımdan çok ciddi bir konu varsa TBMM Başkanı da ivedilikle şeyi toplantıya çağırsın. Toplantıya çağırmak suretiyle bunu bilgi olarak sunsun. Bu mesele ile ilgili Meclis yolu, yargı yolu açılsın. İddialar gelsin ortaya. Sayın Meclis Başkanı da bu amaç için toplantıya çağırmak suretiyle Meclis soruşturması talebini temin edebilir. Etmelidir; çünkü çok önemli bir konu. Savcı işi olunca bunu bekletmek doğru değildir. Çünkü deliller kararabilir, şüpheliler kaçabilir.” ifadelerini kullandı.
 
Diğer Başlıklar